Kategorie


TOPlist

 


»
MINI CUP 2012/2013

Oficiální stránky soutěže: http://www.minicup.estranky.cz/

Hraje se na hřišti ČAFC Praha, K Vodě 2, Praha 10 - Záběhlice, mapka je zde: http://cafc.praha.sweb.cz/mapka.htm

Výsledky podzimní části soutěže najdete zde: http://www.minicup.estranky.cz/file/44/mini-cup-2012_2013-vysledky-podzim.pdf


MiniCup - turnaj 16. 6. 2013

Závěrečný turnaj MiniCupu se odehrál 16. 6. 2013 za velmi teplého počasí a s malým zpestřením v podobě dovednostních soutěží a překvapením na závěr (ale to bych předbíhal). Ještě než začal pro Břízku turnaj, musel z něj narychlo odjet Honza (trenér). Při efektním zákroku, kdy si kluci na něj zkoušeli střely, bohužel smolně upadl a vykloubil si malíček. Po zjištění, že v místě není nikdo, kdo by mu odborně mohl pomoci, odjel s Ondrovým taťkou do nemocnice. Na třetí zápas byl zpátky s narovnaným a ovázaným prstem i s úsměvem na tváři.

Na klucích bylo vidět, že chtějí odčinit špatný vstup do turnaje z minulého týdne, a to se jim podařilo. Dvěma góly soupeři utekli, ale ne nadlouho. Po nevydařené rozehrávce Jičín snížil, aby vzápětí po nedůrazném bránění vyrovnal. Bojovnost a vůle vyhrát byla silnější na naší straně a vítězný gól nakonec přišel. Břízka - Jičín bělásci 3:2. Branky: Filip, Max, Ondra.

Byl to boj. Obě mužstva si vytvořila šance, které buď skončily v rukou brankářů nebo mimo konstrukce branek. Konečný výsledek, ve kterém branky nepadly, byl pro oba týmy zasloužený. Břízka - Slavia Jesenice 0:0

Už s kompletní trenérskou dvojicí se kluci rvali za vítězstvím. Trenéři udělali malou rošádu v brance, kdy Kubu Stříže nahradil Kuba Šejnoha. Naši pozici to neohrozilo a druhá výhra byla dokonána. Břízka - Tempošreci 3:1. Branky: Filip 2x, Max.

Straky neměly zrovna svůj den a kluci z Břízky je "oloupili" o body. Dobrým pohybem si dokázali vytvořit tlak a nutili soupeře k chybám. Břízka - Straky 4:0. Branky: Filip 2x, Max, Martin.

Měl to být poslední zápas, a také po něm proběhla děkovačka fanouškům - rodičům i prarodičům. Nikdo netušil, že Maxův roh, který si soupeř nešťastně srazil do vlastní sítě, není posledním gólem na turnaji. Kluci dřeli a vydřeli výhru. Pevná obrana s podporou útočníkům byla základem pro vítězství. Břízka - Avia Čakovice 2:0. Branky: Ondra, vlastní.

Pořadatelé po tomto zápase počítali až se z nich kouřilo, kdo že vlastně vyhrál. Břízka byla mezi prvními, ale o konečném pořadí rozhodly až následují dvě utkání. 

Bojovnost ze začátku turnaje začala pomalu přecházet v únavu a není se co divit, když slunce pražilo na zelený pažit už několikátou hodinu. Do svých nohou to vzal Lukáš, kdy se už nemohl koukat na to, jak se nemůžeme soupeři dostat na dostřel a nechytatelnou dělovkou podpořil naše naděje. Ještě radostněji mohlo být na konci utkání, kdy se míč doslova potuloval před brankou, ale nakonec se nedokutálel, tam kam bychom si přáli. Tak přišlo ono známé pravidlo o tom "nedáš dostaneš". V posledních vteřinách kluci o výhru přišli. Břízka - Motorlet 1:2. Branka: Lukáš.

Budou medaile nebo ne, to se klukům vařilo v hlavách a sil rychle ubývalo. Jesenice byla o gól lepší, protože kluci neměli na zvrat dost sil, ale jen na snížení skóre. Břízka - Jesenice 1:2. Branka: Filip.

V dovednostních disciplínách se nejvíc dařilo Filipovi (slalom) a Lukášovi (přesnost), ale na výhru nedosáhli.

Turnaj se nakonec vydařil, i když závěr moc nevyšel a tím skončila Břízka na 4. místě. Celkově za celou sezónu MiniCupu 2012-2013 skončila Břízka na hezkém 14. místě z 30 účastníků. Medaile si kluci nakonec odvezli, jelikož byli předávány za celý turnaj všem mužstvům. Klukům patří velký dík za předvedenou hru i nasazení, trenérům za trpělivost, Honzovi pak za statečnost, a také fanouškům, kteří hnali Břízku za vítězstvím.

Sestava: Jakub Stříž, Jakub Šejnoha - Filip Hladík, Max Janyš, Matěj Janyš, Lukáš Melichar, Ondra Ryšavý, Martin Bradáček, David Šimek

Branky: Filip Hladík 6x, Max Janyš 3x, Ondra Ryšavý 2x, Lukáš Melichar 1x, Martin Bradáček 1x


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgwSAzorVAWNrI imgtWqdLfGZRIW img13.05.2016 10:33
img img imgimgBIfcvTsEjQ imgBarnypok img01.04.2017 15:19
img img imgimgRe: wSAzorVAWNrI imgepuwiwi img17.06.2016 04:33
img img imgimgRe: wSAzorVAWNrI imgebufuca img17.06.2016 04:16
Mini Cup - turnaj 9. 6. 2013

V neděli 9.6. 2013 jsme se zúčastnili 8. kola, turnaje MINICUPu v pražských Záběhlicích na ČAFCe. Postupně jsme se postavili proti Dolním Chabrum, domácí ČAFCe, Benešovu, Slavii Jesenici a Dukle Praha.

První zápas dostal kluky pod pořádnou deku. Náš starý známý soupeř SK Dolní Chabry na nás vlétl jak uragán a sfoukl nás 6:1. Tady jsme neměli šanci, soupeř byl aktivnější a nebylo moc prostoru k obratu.

Tento direkt hned v úvodu turnaje na nás dolehl a v následujících 2 zápasech následovaly prohry proti ČAFCE a Benešovu shodně 1:3. Nedokázali jsme udržet balon na soupeřově polovině a hráli jsme často před vlastní bránou. Nedokázali jsme balón vyvést od brankáře a založit akci bez nakopnutí balónu vpřed, zvlášť Davidovi se ten den vůbec nedařilo. Zaslechl jsem výtku, proč nevykopáváme balóny od brankáře a na to je jednoduchá odpověď: NIKDO se tím nic pořádného nenaučí, maximálně utéct soupeři. Nechceme vychovávat běžce. ale fotbalisty s vlastním myšlením a provedením. Raději rozehrát hru a učit všechny kluky se zapojit do rozvinutí akce, než doufat, že někdo uteče. Pár okamžiků bylo pěkných, ale po většinu času zápasů jsme zaslouženě tahali za kratší konec.

Další zápas byl v podobném duchu, ale kluci tentokrát zabojovali a vyhráli nad Slávií Jesenice 3:2.

Poslednízápas turnaje proti Dukle Praha skončil 1:1 a také zde nebylo moc slibných momentů.

Nechci se moc rozepisovat o jednotlivcích, ale musím zmínit Lukyho, Fildu a Pavlika který tento turnaj odtáhli a bez nich by byl tento turnaj výsledkově a hlavně herně mnohem horší. Kuba Šejnoha s Maxem se taktéž neztratili. Bohužel zbytek neměl moc dobrý den. Některé kluky jsme museli přemlouvat k větší aktivitě, jakoby ani nechtěli hrát. Nevadí, čekají nás další turnaje a i ty nepovedené turnaje klukům dávají spoustu dalších cenných zkušeností, vstřebat porážku, uznat soupeřovu kvalitu a hlavně dokázat i po prohře zvednout hlavu a vyhrát další zápas.

Sestava: Kuba Stříž - Lukyn Melichar, David Šimek, Max a Matěj Janyšovi, Filip Hladík, Olík Burda, Kuba Šejnoha, Pája Bojadžiev

Střelci: Filip Hladík 3x, Pavel Bojadžiev 1x, Kuba Šejnoha 1x, Max Janyš 1x, Lukáš Melichar 1x


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgJpFrcjS3irA4 imgqYjaNPJwwr img14.05.2016 05:23
imgRQcyQa24Ec imgjB1UA4L3biQ img13.05.2016 10:13
Mini Cup - turnaj 11. 5. 2013

V sobotu 11. 5. 2013 jsme se zúčastnili v pořadí již 7. kola turnaje MINICUPu v pražských Záběhlicích na ČAFCe. Na turnaj jsme přijeli v následující sestavě: Martin Strnad, Lukyn Melichar, Ondra Ryšavý, Max a Matěj Janyšovi, Jáchym Feszcanicz, Martin Klimpelle, Olík Burda a Pája Bojadžiev. Ne, nezapomněl jsem na Fildu, čtete opravdu dobře, Filda tentokrát chyběl, a to z následujících dvou důvodů. Jednak byl poslední dobou dosti vytěžován, a to nejen pro potřeby našeho klubu, takže jsme pojali za opodstatněné nechat Fildu trochu odfrknout a jednak jsme chtěli zkusit, jaké to bude bez něho. Dalším takovým malým experimentem bylo zkusit hrát na dvě čtyřky, které hrají ve stejných sestavách a měly by se sehrávat. Nechci předjímat, ale experimenty moc nevyšly. Na MINICUP se po dvou předchozích vítězstvích mnozí hráči těšili a mysleli si, že asi dobré umístění a dobré výkony přijdou samy. Bylo potřeba si spravit chuť po nepovedené středě v Ďáblicích, kde soupeři byli výrazně jiného kalibru než tady. Postupně jsme se postavili proti Dukle, domácí ČAFCe, AFK Milovice, Tempošrekům a Avii Čakovice.

První zápas s Duklou nepřinesl žádnou fotbalovou krásu, mockrát jsme bránu soupeře neohrozili, nicméně se ujala jedna Ondrova střela, snad i levou, nemýlím-li se a dlouho jsme vedli 1:0. Nedůraznou hrou před naší brankou jsme však v samém závěru (snad poslední sekundě) o vedení přišli a remizovali 1:1. Branka: Ondra

Druhý zápas proti ČAFCe byl už z naší strany totální propadák. Zápas jsme absolutně nezvládli, soupeř nás zcela viditelně přehrával ve všech směrech a prohráli jsme zaslouženě 0:4.

Další zápas jsme nastoupili proti AFK Milovice. Soupeř nebyl moc silný, za celý zápas nevystřelil na bránu a my jsme zvítězili v poměru 3:0. V zápase byly k vidění i některé povedené akce, např. když Lukyn poslal do šance Ondru, který nezaváhal. Branky: Ondra 2x, Pája.

Takže jsme mysleli, že jsou snad kluci z nejhoršího venku a začnou trochu hrát. Opak byl však pravdou, Tempošreci nás přejeli rozdílem třídy, což znamenalo prohru 0:4.

Poslední zápas proti Avii Čakovice jsme remizovali 1:1. Branka: Max

Na turnaji jsme obsadili celkově osmé místo z dvanácti týmů. Nehráli jsme však vůbec dobře. Kombinace jsou pro nás, až na drobné výjimky, stále neznámým pojmem. Neustále nabádáme hráče, aby hráli se zvednutou hlavou, aby se dívali, kdo je volný, aby se spoluhráči nabízeli a uvolňovali, ale je to marné, je to marné, je to ……… marné. To, co nacvičujeme o trénincích, vůbec neumíme dostat do praxe. Do souboje o míč chodí zbytečně více hráčů, čímž se uvolňuje prostor pro nabíhající protihráče, kteří jdou zákonitě do přečíslení. Názorná ukázka tohoto byla proti Tempošrekům, kdy soupeř rozehrává ze země míč od postranní čáry, naši tři hráči se rozeběhnou současně proti němu, on v klídku mezi nimi posílá míč na dva volné protihráče uprostřed, kteří samozřejmě nikým neatakováni pohodlně dávají gól. Vše u nás stojí a padá na individualitě jednotlivců, utápějících se ve vlastních  kličkách. Rovněž chybí větší důraz před naší brankou. Dokázali jsme třeba zašlápnout míč dva metry před brankou a jít od něj, takže nebylo pro soupeře nic jednoduššího, než přiběhnout a napálit to do brány, nešlo minout. Dalším faktorem (kromě kombinace) srážejícím nás na zem, je malé nasazení v zápasech. Někteří hráči hrají jakoby bez zájmu, jakoby je to vůbec nebavilo. Hlavně, že se po prvním zápase ptají, kolikátí jsou a jestli budou medaile. Odehrají balon a čekají, co se bude dít. Např. u Maxe jsme byli zvyklí, že jezdí nadoraz, že je dáván jako příklad dravce, bojovníka. Tentokráte to bylo tak na 50 %. Schválně byl po dobu cca 5 minut v posledním zápase pozorně sledován, odehrál balón, prohrál souboj a z klidné chůze přihlížel, co se jako bude dít dál, a to 3 x po sobě. Co je však neomluvitelné, je kázeň hráčů. Pokyny před utkáním pouští jedním uchem tam a druhým ven nebo koukají úplně někam jinam. To samé na střídačce, hráči „připravení“ střídat vůbec nevěnují pozornost probíhajícímu utkání, tedy našemu utkání, válejí se po zemi a např. se hrabou se v hlíně (ještěže se hrálo na umělce). Při napomenutí a otočení trenéra sledujícího zápas, dále vesele v činnosti pokračují. Hlavně, že před každým zápasem říkáme, ať se jdou všichni vyčůrat, takže výsledkem je, že courají během zápasu, ba dokonce když mají nastoupit. Jasně říkáme před zápasem, že auty hází obránce a několikrát během zápasu se dva útočníci přetahují o míč, kdo to jako hodí!

Krátce o každém:

Martin Strnad – moc nezachytal, neustále ztrácí koncentraci v průběhu zápasu, více se věnoval svým rukavicím. Jediným plusem byly rozehrávky.

Lukyn Melichar – nehrál špatně, ale chybí někdy výbušnost a zbytečně riskuje s kličkami před brankou. Jako poslední musí být zodpovědnější.

Martin Klimpelle – je na něm vidět tréninkové i zápasové manko. Měl hrát post obránce, ale neustále se vytahoval dopředu.

Jáchym Feszcanicz – Jáchym jako jeden z mála bojoval a hodně toho oběhal. Je potřeba ale více zvednout hlavu, bylo to hodně na sebe, žádná přihrávka.

Max Janyš – jak již bylo zmíněno, nehrál naplno, má rozhodně na víc, ve středu byl proti těžším soupeřům lepší.

Matěj Janyš  - má hrát útočníka a tlačí se stále dozadu.

Ondra Ryšavý – snažil se protlačit, ale neměl moc podporu ve spoluhráčích. V několika šancích mohl přihrát lépe postavenému spoluhráči, ale z velkého úhlu raději zakončil. Rohy mu začali jít kopat až poslední zápas, kdy přihrál volnému Lukášovi. Ze stříleného rohu výškou, jsme ještě v této kategorii gól dát hlavou neviděli a pochybuji, že by to bylo právě v našem týmu. Buď ten balon proletí skrz do autu, nebo trefí toho, kdo nestačí uhnout.

Olík Burda – snažil se, ale moc to nevycházelo, nějaká přihrávka mu ale vyšla.

Pája Bojadžiev – byli jsme zvyklí na větší bojovnost a dohrání akce dokonce. Je potřeba zlepšit hru levou. V jednom případě měl gólovku na levou nohu, ale musel míč obíhat, čímž se dostal do střeleckého úhlu a bylo po všem.

Je otázkou, zda ne zrovna moc velké natěšení a nabuzení do zápasů bylo zapříčiněno náročným programem posledních dní, kdy byli hráči fotbalem patrně přesyceni. Mysleli jsme, že tomu bude právě naopak, že budou více rozehraní. Každopádně budeme muset přistoupit k některým korekturám v tréninkových dávkách, zejména v oblasti, kombinace, výbušnosti, nasazení a morálky.

Sestava: Martin Strnad - Lukáš Melichar, Ondřej Ryšavý, Max Janyš, Matěj Janyš, Jáchym Feszcanicz, Martin Klimpelle, Oliver Burda, Pavel Bojadžiev

Střelci: Ryšavý 3x, Bojadžiev 1x, Max Janyš 1x


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

img4gp28Ij3e imgkO9XEnXQns87 img13.05.2016 09:59
imgdnešní minicup imgOndřej Ryšavý img15.05.2013 21:57
Mini Cup - turnaj 27. 4. 2013

V sobotu 27.4.2013 jsme dorazili do Záběhlic na ČAFC k 6. turnaji MINICUPu,  jako favorit druhé výkonnostní skupiny s cílem obhájit předchozí prvenství. Našimi soupeři byli: Tempošreci, Sokol Trója, FK Admira Koníci, ČAFC Praha a Tempodraci. Sestava mužstva: Kuba "Kouba" Šejnoha v bráně, stopeři Dejvid Šimek, Lukyn Melichar, útočníci Pavlík Bojadžiev, Olík Burda, Ondra „Messi-Henry“ Ryšavý a Filip „Filda“ Hladík.

Potvrdila se dávná pravda o tom, že obhajoba je vždy těžší. První zápas proti Tempošrekům byl toho jasným důkazem. Kluci byli nažhavení a chtěli je „sfouknout jak svíčku". Opak byl však pravdou. Bylo z toho drama se šťastným koncem pro nás, kdy Filda proměnil penaltu za chycení míče soupeřem v pokutovém území. V tomto zápase nám nefungovala kombinace a hrálo se spíše individuálně. Nakonec vydřená výhra 2 : 1. Branky: Filda 2 x.

Potom přišel na řadu Sokol Trója a další drama. Tady řádil Filda a zaznamenal svůj první hattrick tohoto dopoledne. Začali jsme však velice špatně a prohrávali v půlce zápasu 0 : 2. To už si mnozí přihlíživší říkali, že tento nepříznivý stav by neotočili snad ani Turci. My jsme však Břízka a zvládli jsme to dokonale, za což patří klukům veliký obdiv.  Výhra 4 : 3 byla obdivuhodná vzhledem k nepříjemnému úvodu. Branky: Filda 3 x, Pavlík.

A už jsme jeli, psychická pohoda a vůle jít za vítězstvím se projevily i v dalším zápase a přišlo další vítězství, tentokráte proti FK Admira Koníci v poměru 4 : 1. Za zmínku stojí kulečníková akce z úvodních minut, kdy jsme trefili třikrát tyč za sebou. Hlavně se nám začínala pomalu rozjíždět kombinace, která postupně gradovala. Branky: Ondra 2 x, Filda, Pavlík.

Nejvyšší vítězství v poměru 4 : 0 se zrodilo paradoxně proti obávané domácí ČAFCe, kdy jsme čekali nejtěžší zápas. Zazářil opět Filda v pořadí s druhým hattrickem. Začalo se dařit tvořit hru. Branky: Filda 3x, Pavlík.

Poslední zápas proti Tempodrakům byl kombinačně nejvydařenější a přihrávalo se podstatně více než v úvodu turnaje. Hodně to začal rozdávat Lukyn. Potřebujeme se zkrátka „do toho dostat" a ono to potom už jde. Výhra 3 : 2 nenechávala nikoho na pochybách, že asi nějaké ty placky budou. Za zmínku z tohoto zápasu jistě stojí možná trochu úsměvná a paradoxní situace z 11. minuty. Kdy trojice našich hráčů (nebudeme jmenovat) se začala spontánně radovat a objímat vzápětí po obdržené brance !!! Důvodem jejich radosti byla píšťalka rozhodčího z vedlejšího hřiště, který právě ukončil zápas. Tak příště kluci sledujte prosím jenom ten náš zápas, dík. Branky: Lukyn, Filda, Pavlík.

Závěr: Projeli jsme turnajem bez ztráty kytičky, s plným počtem bodů a dopolední turnaj ovládli (první místo). Nedá se však říct, že by to bylo tak hladké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zápasy byly hodně vyrovnané a ve třech případech jsme vyhráli o gól. Tak, jak jsme se blížili konci, zlepšovali jsme svoji kombinační hru. Někdy je však potřeba lépe vyladit finální přihrávku, kdy např. centr ze strany, pokud se tedy jedná o centr a ne střelu, směřuje z velkého úhlu hodně do brány a ne na nabíhající hráče, kteří už se umí dostat do slibných střeleckých pozic. Je potřeba zdůraznit, že fotbal je kolektivní, nikoliv individuální hra, a že někdy přihrát na gól je hodnotnější, než ten gól dát. Z tohoto důvodu zvažujeme do příštích akcí zahrnovat i asistence při vstřelených gólech. Kluky musíme pochválit za přístup a hlavně za psychiku, která se ukázala při otáčení zápasů, zejména proti Tróji. Velkou práci odvedl  Filda, který v sobotu „jezdil jak na motorce" a dal deset gólů. Hodnotné je, že hrál i hodně dozadu a měl obranné zákroky. Na jistotu v bráně v Kubově provedení jsme již zvyklí, ale pozor. Byla tady věc, kterou možná někteří nezaujetí nepostřehli. Kuba výrazně zlepšil rozehrávku jak nohou, tak rukou a to individuální přípravou, za což mu patří velký obdiv.

Takže kluci: dobrá práce a ve středu hurááá do Kralup

Sestava: Jakub Šejnoha - David Šimek, Lukáš Melichar, Pavel Bojadžiev, Oliver Petr Burda, Ondřej Ryšavý, Filip Hladík

Střelci: Hladík 10x, Bojadžiev 4x, Ryšavý 2x, Melichar 1x


Mini Cup - turnaj 13. 4. 2013

V sobotu 13. 4. 2013 jsme odehráli po zimní přestávce pátý turnaj soutěže Mini Cup. Na základě dosavadních výsledků jsme hráli v prostřední výkonnostní skupině a utkali jsme se s následujícími soupeři: Dukla Praha, SK Benešov, Junior Praha, ČAFC Praha a Avia Čakovice.

První zápas s Duklou Praha dopadl výborně, po poměrně vyrovnaném úvodu začali kluci kombinovat a přesně si přihrávat a pořád se dostávali dopředu. Přesná střelba Filipa Hladíka pak rozhodla o výhře 4:1, kdy soupeř v závěru už jen snížil.

Druhý zápas s téměř tradičním soupeřem SK Benešov měl podobný průběh - po vyrovnaném úvodu kluci převzali inciativu a soupeř se nechal zatlačit do defenzívy, kdy naše důsledná obrana mu nedala moc šancí rozvíjet hru. Nakonec jsme zvítězili 4:2.

Třetí zápas s Juniorem Praha se pak vyvíjel od počátku jednoznačně v náš prospěch, hrálo se v podstatě jen na polovině soupeře, který za celý zápas nedostal šanci ani ohrozit naší branku. Soupeře jsme v tomto zápase jednoznačně převálcovali s výhrou 6:0.

Čtvrtý zápas s ČAFC Praha měl asi nejzajímavější průběh. Skóre otevřel soupeř, od kterého jsme dostali v rychlém sledu dva laciné góly, kdy zkrátka brankář trochu zaspal (asi pod dojmem z předchozího zápasu...). Kluci se ale nezalekli, i za stavu 0:2 se pořád snažili dostat dopředu a dát potřebný gól, což se nakonec zásluhou Fildy Hladíka konečně povedlo. Jako bychom najednou dobili energii, začali jsme soupeře tlačit, ten začínal místy zmatkovat a výsledkem byly v rychlém sledu přidané další dva góly! Zápas se tedy podařilo dokonale otočit a získat asi nejcennější výhru 3:2.

Pátý zápas s Avií Čakovice se ukázal co do kvality soupeře asi jako nejobtížnější. Hrálo se velice vyrovnaně, soupeř dobře bránil, přesto se však klukům dařilo dostávat dopředu a nakonec dát důležitý úvodní (a také poslední) gól. Soupeř si také vypracoval řadu šancí, ale brankář i obránci pracovali bezchybně a je třeba říci, že při nás stálo i štěstí (rána do břevna byla asi nechytatelná...). Nakonec jsme tedy zvítězili 1:0.

Na tomto turnaji jsme tedy všechny zápasy vyhráli, získali 15 bodů (skóre 18:5) a obsadili 1. místo jak ve skupině, tak celkově! Kluci tedy dosáhli zatím největšího úspěchu a na takto velkém a dobře obsazeném turnaji si konečně po zásluze odnesli zlaté medaile.

Všechny kluky chválíme a s potěšením konstatujeme, že: 1) kluci si berou k srdci to, co zkoušejí na tréninku a snaží se to ve hře aktivně používat, 2) obránci pracují dobře vzadu, kde soupeři ani nedovolí ohrozit vlastní branku, 3) obrovsky se zlepšila rozehrávka od branky, kdy kluci dostávají přihrávky téměř až na polovinu hřiště, 4) kluci ani pod tlakem neztrácejí chuť a snahu do zápasu a dokázali, že i zdánlivě ztracený zápas se dá otočit.

Sestava: Martin Strnad - Filip Hladík, Ondřej Ryšavý, Adam Forman, Jáchym Feszanicz, Max Janyš, Matěj Janyš

Střelci: Hladík 9x, Ryšavý 4x, Forman 2x, Feszanicz 1x, Max Janyš 2x


Mini Cup - turnaj 3. 11. 2012

V sobotu 3. 11. jsme hráli čtvrtý turnaj soutěže Mini Cup. Tentokrát jsme se utkali s těmito soupeři: AFK Milovice, SK Union Vršovice, SK Jičín "blue", SK Slavia Praha "white" a FK Dukla Praha.

První zápas s AFK Milovice jsme odehráli výborně, soupeře jsme po všech stránkách jednoznačně přehráli a za celý zápas jsme mu nedovolili ani ohrozit naší bránu. Zvítězili jsme poměrně jednoznačným skóre 5:0.

Druhý zápas s SK Union Vršovice byl naproti tomu velice vyrovnaný a na obou stranách jsme viděli řadu zajímavých fotbalových akcí. Kluci dobře bránili, snažili se přihrávat a dostávali se často před bránu soupeře, ale stejně dobře hrál i soupeř. Nakonec získal mírnou převahu v koncovce a nám se v závěru podařilo skóre již jen snížit na celkových 4:3.

Třetí zápas s SK Jičín "blue" se nám také povedl. Ze začátku se hrálo vyrovnaně, ale nakonec jsme dostali soupeře pod značný tlak, který jsme ovšem příliš gólově nezužitkovali. Přesto jsme udrželi vedení a zvítězili nakonec 2:1.

Čtvrtý zápas s SK Slavia Praha "white" jsme zahájili opět bez respektu ze soupeře, snažili se tlačit dopředu a hlavně střílet. Soupeř hodně kazil rozehrávky od brány a kombinoval poměrně nepřesně, z čehož jsme nakonec vytěžili důležité vítězství 3:1.

Pátý zápas s FK Dukla Praha byl poměrně smolný. Kluci už byli unavení a přestože se zpočátku hrálo velice vyrovnaně a poměrně rychle jsme se dostali do vedení, soupeř se po chvíli zkoncentroval a využil našich chyb v obraně a při rozehrávce od brány, které gólově zužitkoval. Nakonec jsme prohráli 3:1.

Na turnaji jsme 3x vyhráli a 2x prohráli, získali tedy 9 bodů a obsadili 3. místo ve skupině ze 6. účastníků a celkově 5. místo z 12 účastníků. Po čtvrtém odehraném turnaji nám tak patří průběžné 19. místo z 30 účastníků s celkem 22 body a celkovým skóre 39:54. Po nepovedeném výkonu na minulém turnaji musíme konstatovat, že dnešní turnaj byl určitě nejlepší podzimní výkon a těšíme se na jarní turnaje!

Sestava: Strnad - Hladík, Ryšavý, Šimek, Janyš Max, Janyš Matěj, Hlásek, Krump

Střelci: Hladík 4x, Ryšavý 4x, Šimek 4x, Janyš Matěj 1x, (Slavia vlastní 1x)

Mini Cup - turnaj 20. 10. 2012

V sobotu 20. 10. 2012 jsme hráli třetí turnaj soutěže Mini Cup. Na základě dosavadní výkonnosti jsme hráli v "elitní" 1. skupině s těmito soupeři: SK Motorlet, SK Hostivař, SK Slavia Praha "red", SK Dolní Chabry a ABC Braník.

První zápas s SK Motorlet byl smolný, soupeř byl šťastnější v koncovce a naše hra postrádala větší tah na bránu ve více hráčích. Kluci si ale pěkně přihrávali, snažili se hrát ofenzivně a některé momenty byly opravdu velice pěkně sehrané. Nakonec jsme ale prohráli 3:1.

Druhý zápas se silným soupeřem SK Hostivař kluci sehráli v rychlém tempu a velkým nasazením. Důraz v osobních soubojích zvlášť od Filipa Hladíka a Ondry Ryšavého byl perfektní a jen škoda, že jsme neproměnili některou ze šancí. Zápas skončil těsnou porážkou 1:0.

Třetí zápas s asi nejsilnějším soupeřem turnaje SK Slavia Praha "red" se i přes naší snahu o důslednou obranu vyvíjel od počátku jednoznačně ve prospěch soupeře, který nám nedal moc prostoru pro hru a zaslouženě zvítězil 7:0.

Čtvrtý zápas s SK Dolní Chabry se vyvíjel zpočátku vyrovnaně. Soupeř má ale dobře zažitou kombinační hru, čímž nás dostal pod tlak a před naši bránu a pak už byla jen otázka času, kdy se střelecky prosadí. Nakonec jsme stačili skóre jen snížit a zápas skončil porážkou 4:1.

Poslední zápas se zaslouženým vítězem turnaje, ABC Braník, se opět vyvíjel od počátku ve prospěch soupeře, který předváděl pohledný fotbal (akce na jeden dotek, kolmé přihrávky) a hlavně to, co nám chybí nejvíce: střelbu. V zápase jsme soupeři podlehli 7:0.

Na turnaji jsme tentokrát všechny zápasy prohráli a obsadili ve skupině poslední (12.) místo.

Sestava: Stříž - Šimek, Ryšavý, Hladík, Burda, Hlásek, Čejka, Bradáček

Střelci: Hladík 2x

Mini Cup - turnaj 6. 10. 2012

V sobotu 6. 10. 2012 jsme hráli druhý turnaj soutěže Mini Cup. Na základě výsledků posledního turnaje, který byl kvalifikační, jsme hráli ve skupině "Beta" s těmito soupeři: Avia Čakovice, FK Admira Praha "red", SK Hostivař, FC Tempo "gama" a SK Ďáblice.

První zápas a Avií Čakovice byl poměrně vyrovaný, přesto se však soupeř až příliš často dostával do šancí a dostali jsme první laciný gól. Nakonec jsme přece jen lépe začli pokrývat hráče soupeře, nakonec i snížili skóre a zápas skončil těsnou porážkou 2:1.

Druhým soupeřem byl tým FK Admira Praha "red", který nás na posledním turnaji jednoznačně přehrál. Tentokrát ale přijel s jinými hráči a ti našim klukům absolutně nestačili. Začali jsme pěknými dvěma průniky a po chvíli už vedli 2:0. Soupeř se ještě snažil vzdorovat a snížil skóre na 2:1, ale potom už jsme měli zápas plně pod kontrolou. Admira navíc po čtvrté inkasované brance úplně rezignovala a omezila se na nakopávání míčů dopředu, takže jsme jednoznačně vyhráli s výsledkem 10:1.

Další zápas s těžkým soupeřem SK Hostivař se vyvíjel úplně jinak - hráči Hostivaře byli sehranější, často si přihrávali a dobře bránili. Nám se nepodařilo dostat do vážnějších šancí, ale na druhou stranu jsme nerezignovali a pořád se snažili být ve hře a bránit hráče soupeře. Konečný výsledek - porážka 3:0.

Se soupeřem FC Tempo "gama" jsme naproti tomu hráli vyrovnaně a nebýt smolného prvního gólu, zápas se mohl vyvíjet jinak. Přesto jsme se nevzdali a až do konce se snažili vývoj otočit. Nakonec se podařilo alespoň srovnat skóre a zápas skončil remízou 1:1.

Poslední soupeř SK Ďáblice se nakonec ukázal asi jako nejtěžší. Hráči Ďáblic hráli dobře technicky, stříleli na naší bránu téměř z poloviny hřiště, přesně si přihrávali a naši kluci měli naproti tomu problém při standardních situacích i ve hře pokrýt hráče soupeře, navíc se nám nedařilo ani se dostat před bránu soupeře. Nakonec jsme ale obranu zlepšili a zápas skončil porážkou 3:0

Na turnaji jsme 1x vyhráli, 1x remizovali, 3x prohráli, získali tedy 4 body a obsadili 5. místo ve skupině "Beta" ze 6 účastníků. Po 2. odehraném trunaji nám patří průběžné 14. místo z 29 účastníků se 13 body a celkovým skóre 23:23.

Bez ohledu na výsledky turnaje musíme konstatovat, že se kluci herně zlepšují zápas od zápasu, zvykají si hrát na jednotlivých postech a na souhru na hřišti, podstatně se zlepšilo rozehrávání hry od brankáře (i když i tady je pořád co zlepšovat) a činnost obránců.

Tešíme se tedy na další turnaj dne 20. 10. 2012!

Sestava: Strnad - Melichar, Ryšavý, Hladík, Matěj Janyš, Forman, Frank

Střelci: Hladík 5x, Ryšavý 4x, Melichar 3x

Mini Cup - turnaj 15. 9. 2012

V sobotu 15. 9. jsme hráli první kolo Mini Cupu pro ročník 2006. Los nám určil následující soupeře: Junior Praha, FK Admira Praha „červení“, TJ Jičín „bílí“, SK Slavia Praha (2007), SK Hostivař a FK Dukla Praha „žlutí“.
První zápas s Juniorem Praha byl ze začátku značně vyrovnaný, pak jsme inkasovali zbytečný gól a kluci trochu polevili. Přesto jsme se snažili držet se soupeřem krok a zápas nakonec skončil porážkou 3:2.
Další zápas s FK Admira Praha „červení“ patřil k těm nepovedeným. První minuty se hrálo opět vyrovnaně bez branek, ale pak jsme opět dostali první gól a kluci v podstatě přestali hrát, nakopávali jen míče dopředu nebo do autu, přičemž soupeř snadno procházel naší obranou a dostával se do šancí. Konečný výsledek – porážka 4:1.
Zápas s TJ Jičín se naproti tomu povedl – proti nezkušenému soupeři jsme pěkně bránili, vytvářeli stálý tlak a z pár pěkných akcí dali gól. Konečný výsledek – výhra 3:1.
Do zápasu se SK Slavia Praha (2007) jsme nastoupili opět s plným nasazením a o rok mladšího soupeře dostali pod tlak. Soupeř dělal velké chyby, kazil rozehrávky, takže jsme se rychle ujali vedení. Soupeř stihl jen jednou snížit, tudíž konečný výsledek byla výhra 3:1.
Zápas s SK Hostivař (mimochodem obhájcem titulu loňského vítěze Mini Cup) se nám pak vyvedl méně – soupeř dobře kombinoval, pronikal před bránu a kluci trochu zaspávali při ztrátě míče. Konečný výsledek – porážka 0:3.
Další zápas FK Dukla Praha „žlutí“ se opět vyvedl – zápas se vyvíjel od začátku vyrovnaně, poměrně rychle jsme se dostali do vedení, ale soupeř pak zlepšil svojí hru, začal více tlačit, až po naší chybě při rozehrávce od brány vyrovnal. Nám se naštěstí podařilo odpovědět dalším gólem a i přes soupeřův tlak, kdy při nás párkrát stálo štěstí, se na výsledku již nic nezměnilo. Konečný výsledek – výhra 2:1.
V konkurenci řady silných týmů jsme 3x vyhráli, 3x prohráli, získali tedy 9 bodů a obsadili tak na tomto turnaji 8. místo ze 14. Kluci si pěkně zahráli, rodiče fandili a těšíme se tedy na další turnaj dne 6. 10. 2012!

Sestava: Strnad – Melichar, Šimek, Ryšavý, Max Janyš, Matěj Janyš, Bojadžijev

Střelci: Ryšavý 4x, Melichar 3x, Šimek 2x, Max Janyš 2x

MjIyN2Vl