10. Junior 22 5 1 16 59 16
11. Slavoj Suchdol 22 3 1 18 23 10
12. Královice 22 1 1 20 22 4

Přátelské utkání

Březiněves - Meteor Praha VIII   5 : 9 (1:4)  branky: Pour 2x, Tarčák 2x, Štěpán

Radonice - Březiněves  4 : 5 (1:2) branky: Pour 3x, Sebíň, Gottwald

Tentokrát jsme zajeli na přátelák do Radonic(Praha-východ), kluci už když přicházeli na hřiště a viděli jak se rozcvičuje brankář hostí, který měl postavu dorostence tak se začali bát. Soupeř měl v kádru 3-4 urostlé kluky a zbytek hráčů byl nakombinován jako naše mužstvo. Respekt našich hráčů byl hodně vidět až do poloviny prvního poločasu. Kluci se báli hrát svůj fotbal, který tak báječně předváděli o víkendovém utkání. Hodně se přizpůsobovali hře soupeře místo toho, aby hráli přes strany, tak míče nakopávali a nebo naše rozehrávky chodili přes střed hřiště, kde jsme často o míče přicházeli. Naši obránci si vzájemně nezajišťovali, nespolupracovali. Krajní beci místo nabízení do stran, tahali míče dopředu, kde ani nepřihráli a pak se nestačili ani vrátit. Vůbec jsme nehráli chytře. Po několika střídáních se naše hra trochu zlepšila a nám se podařilo po krásné, rychlé a přímočaré akci Kořínek-Harmáček-Pour srovnat skóre. Pořád na kluky apelujeme, aby se nebáli hrát fotbal...hodně se zbavujeme míčů, bojíme se zodpovědnosti něco udělat, vytvořit akci. Hoši...od toho přáteláky jsou, aby jste si všechno co natrénujete vyzkoušeli. Je lepší prohrát přátelák než mistrák... Je lepší hrát fotbal přes strany než přes zahuštěný střed. Chyběla střela z hranice velkého vápna, akce jsme tahali až do branky a stejně neskončili gólem... Možná se budu opakovat, ale pořád vidím, že né úplně všichni hráči si přišli zahrát fotbal a něco na hřišti nechat!!! Někdo přijel jen na výlet a zápas odchodil... Zápasy jsou odměna za práci v tréninku a měli by jste si je užít. Už mě nebaví hledat soupeře na přátelák pro chodící fotbalisty, nejen že člověk organizuje odvoz na zápas, ale když ho tam pak ještě někdo odchodí, tak to sorry, ale já tyto hráče na zápasy brát nebudu a to ani na přáteláky. Každý si musí uvědomit, že se fotbal nedá hrát v chůzi...Je potřeba občas zamakat i když nemůžu. Je na to jedno Zátopkovo heslo..."Když nemůžu, tak přidám" Hrát budou jen ti co chtějí a nebo se snaží. V zápase se představili další dva noví hráči David Sebíň a Petr Polák, oba se za svůj výkon nemusí vůbec stydět, hráli velmi dobře. David byl hodně aktivní a svůj výkon vyšperkoval gólem. V týmu bude aspoň zdrává konkurence a třeba se někdo chytne za nos a bude makat né na 60%, ale na 110%. Pak bude záležet jen na jednotlivcích, kdo bere fotbal jako sport ve kterém bude chtít něco dokázat a nebo kdo to bere jako kroužek...

Líbeznice - Březiněves (hráči 2001+2002) - 1 : 4 (hráno 7+1) branky:
Štastný 2x, Uchytil, Kořínek

Třeboradice - Březiněves  21 : 2 (10:0) - hráno 7+1
 branky: Harmáček, Tarčák

Březiněves - Meteor Praha VIII  2 : 5 (0:1) branky: Harmáček, Gottwald

V přátelském utkání, jsme na našem hřišti přivítali Meteor Praha, klub hrající 1.žákovskou ligu. Nebýt pokutového kopu Pepy, tak jsme s Meteorem do poločasu hráli remízu. Jediné co se k první půli dá vyčíst, tak naše ustrašené odkopy a zbytečný respekt k soupeři. Do druhého poločasu  jsme nabuzeni od trenérů, že se ze soupeřem dá hrát vyrovnaná partie, vstoupili nebojácně a bez respektu, který nám v prvním poločase svazoval nohy a bránil nám hrát naši hru. Po několika minutách jsme srovnali hru a Harmy vstřelil vyrovnávací branku. Z dalších akcích vedených ze stran jsme dokonce přidali vedoucí branku, když se trefil Lukáš. S přibývajicími minutami a po několika střídáních v našem týmu jsme postupně začali vyklízet hřiště a soupeř nás přehrával jak ve středu hřiště, tak i v obranné fazi se kupily chyby, které následně byly potrestány góly v náš neprospěch. Zápas ukázal několik zajímavých situací, kdy jsme se kombinační hrou po několika narážečkách dokázali vymotat z vlastní obrany až k založení nebezpečného útoku. Velmi mile překvapil Honza Kupka, kterého jsme si půjčili ze SPŘ. Ukázal svoji nebojácnost, drzost a hlavně chuť hrát, jen škoda, že mu chybí pár centimetrů a několik kilogramů navíc :-)). Malé zklamání je z náhradníků, kteří se nedokážou vyrovnat nebo konkurovat hráčům ze základní sestavy a to nejen fyzicky, ale i chutí hrát a bojovat o vítězství. Doufám, že některým ukázal právě Honza Kupka, že lze hrát proti každému soupeři i když je o několik hlav větší a o několik let starší. Ale to opakujeme stále dokola. Hlavu vzhůru hoši...hrát se dá s každým!!!